Привласнив майже мільйон гривень на ремонті укриттів у закладах освіти – на Вінниччині судитимуть підприємця | Кримінал

Прокурори Хмільницької окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно фізичної особи підприємця за фактами заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно в умовах воєнного стану у великих розмірах та службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки.

Слідством установлено, що протягом 2022-2023 років між відділом освіти, молоді та спорту однієї з міських рад Хмільницького району та фізичною особою підприємцем укладено 8 договорів підряду. За їхніми умовами виконавець мав здійснити капітальний ремонт двох найпростіших укриттів для навчальних закладів та утеплення одного закладу освіти. 

Під час виконання робіт підприємець вносив до актів виконаних будівельних робіт завідомо неправдиві відомості щодо сум нарахованої заробітної плати робітникам.

У подальшому, після проведення оплати за виконані роботи та надходження бюджетних коштів на розрахунковий рахунок, фізична особа підприємець різницю коштів забирав собі, тим самим фактично незаконно ними заволодів.

Унаслідок таких злочинних дій підприємця територіальній громаді завдано шкоди на понад 850 тис. грн. З метою відшкодування завданих збитків потерпілою юридичною особою подано цивільний позов.

За таке правопорушення обвинуваченому загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

За матеріалами Вінницької обласної прокуратури

Джерело