Продавали військовим ЗСУ неіснуючі автомобілі – на Житомирщині підозрюють трьох шахраїв | Кримінал

За процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури трьом учасникам злочинного угруповання повідомлено про зміну раніше оголошеної підозри. Наразі їм інкримінують заволодіння чужим майном (шахрайство), вчиненому повторно, у великих розмірах, що завдало значної шкоди потерпілим.

Слідство встановило, що злочинне угруповання організувала раніше судима жителька Київської області, залучивши двох знайомих, серед яких – мешканець Житомирщини. 

Підозрювані встановлювали контакти з військовослужбовцями, які потребували авто для використання на фронті та обіцяли доставити транспорт з-за кордону. При цьому називали значно дешевшу вартість, та ще й за умови часткової передоплати.

Зокрема, військовослужбовцю з Житомира ділки пообіцяли пригнати автівку за 8 тис. доларів США. Проте після сплати захисником 5 тис. доларів США авансу, відразу припинили з ним зв’язок.

За аналогічною схемою вчинили шахрайство й щодо іншого потерпілого, якому також пообіцяли іномарку з-за кордону. Щоправда, за умови сплати повної вартості на суму 5 тис. доларів США. Чоловік гроші сплатив, але «бюджетний» автомобіль так і не дочекався.

Ще ділки намагалися підзаробити на ухилянтові. Військовозобов’язаному житомирянину пообіцяли організувати у військовому квитку відмітку про непридатність до служби у ЗСУ, що дало б можливість йому безперешкодно перетнути кордон та уникнути мобілізації.

Однак у жовтні 2023 року, під час отримання від клієнта 4 тис. доларів США, зловмисників викрили.

У цілому на шахрайському бізнесі злочинне угруповання збагатилося на понад 365 тис. грн.

Під час обшуків вилучено банківські картки, чорнові записи, розписки. З метою подальшої конфіскації накладено арешт на два автомобілі підозрюваних.

Усім трьом фігурантам обрано запобіжні заходи.

За матеріалами Житомирської обласної прокуратури

Джерело