Прем’єри країн Балтії обговорили із Шольцом розвиток ВПК та підтримку України

Прем’єри країн Балтії обговорили із Шольцом розвиток ВПК та підтримку України

06.05.2024 23:28 джерело На зустрічі у Ризі прем'єр-міністрів Латвії, Литви та Естонії Евіки Сіліні, Інгріди Шимоніте та Каї Каллас із канцлером ФРН Олафом Шольцом обговорювалися безпекові питання, зокрема розвиток військово-промислового комплексу та підтримка України.

Про це повідомляє джерело із посиланням на LSM.

На пресконференції після переговорів Шольц не дав прямої відповіді про можливість надання Україні далекобійних ракет Taurus, але наголосив на важливості сталої колективної підтримки ЗСУ різними озброєннями.

«Важливо, щоб ми діяли всі разом, аби забезпечити підтримку. Тому ми також розширили виробництво боєприпасів та працюємо над збільшенням потужностей у Німеччині. Паралельно з власними заходами ми підтримуємо й ініціативу Чехії, щоб купувати зброю, артилерію, снаряди, за межами Європи», – сказав канцлер.

Прем’єрка Латвії Евіка Силіня також говорила про розвиток військової промисловості:  «Дуже важливо, щоб наша військова індустрія посилювала не лише підтримку Україні, що сьогодні є першим пріоритетом, а й зміцнювала спільний простір безпеки Європи та зміцнювала себе».

Джерело