Повернення депортованих українських дітей є пріоритетом ПАРЄ – віцепрезидентка

Повернення депортованих українських дітей є пріоритетом ПАРЄ – віцепрезидентка

Ексклюзив 15.12.2023 22:38 джерело У Парижі відбулися слухання ПАРЄ щодо ситуації з українськими дітьми, які наразі перебувають у країнах-членах Ради Європи, а також з питання депортації та примусового переміщення українських дітей Росією.

Питання, про які йшлося на слуханнях, прокоментувала віцепрезидентка ПАРЄ Олена Хоменко в ексклюзивному інтерв’ю джерелоу.

«Європейські колеги дуже близько сприймають проблеми українських дітей та рішуче налаштовані на допомогу. Звісно, сьогоднішнє засідання спеціального комітету – це лише початок, адже проблем дуже багато. Комітет визначив напрями роботи, і одним з основних є повернення депортованих українських дітей. Для цього потрібно, щоб наші міжнародні партнери посилювали санкційний тиск», – заявила віцепрезидентка ПАРЄ, коментуючи другу половину засідання, присвяченого саме цій проблемі.

«Над викраденням дітей працює ціла злочинна система, і всі причетні мають бути притягнені до відповідальності», – підкреслила вона.

На думку Хоменко, потрібно, аби більше країн почали активно брати участь у процесі повернення дітей та їх ідентифікації. «Наші спікери озвучили конкретні кроки, які потрібні Україні від міжнародної спільноти. Вірю, що ПАРЄ зможе стати потужною платформою для фасилітації повернення наших дітей», – сказала Хоменко.

Джерело