Посол України – про вплив конфлікту в Газі на відносини з Туреччиною: Ми пройшли пік негативу

Посол України – про вплив конфлікту в Газі на відносини з Туреччиною: Ми пройшли пік негативу

18.01.2024 16:21 джерело Підтримка суспільствами України і Туреччини різних сторін у палестинсько-ізраїльському конфлікті впливає на двосторонні відносини, але зараз турецьке суспільство зосереджене на дискусії щодо врегулювання в Газі.

Про це заявив посол України в Туреччині Василь Боднар під час онлайн-брифінгу в Медіацентрі Україна – джерело.

Дипломат зазначив, що внутрішньополітичне життя і зовнішня політика Туреччини значною мірою сконцентровані на ситуації в Газі. Він також констатував, що Туреччина стоїть на боці Палестини і чітко засуджує Ізраїль, що, своєю чергою, визначає пріоритети зовнішньої політики.

"Насправді будь-яка емоція впливає на відносини (між країнами), тому коли було загострення (в Газі – ред.) і ми бачили досить активні бойові дії, звичайно, це впливало на контент, увага більше спрямовувалася туди, а про Україну забували. По-друге, певна тінь цієї війни падала і на відносини між Україною і США, і будь-які інформаційні приводи не завжди адекватно сприймалися. Але, на щастя, ми пройшли цей пік негативу. Зараз дискусія триває більше про процеси врегулювання (в Газі – ред.)", – сказав Боднар.

Він додав, що у Туреччині домінує думка про необхідність пошуку рішень, а не продовження конфліктів. У цьому контексті посол нагадав про турецькі ініціативи щодо посередництва у мирних переговорах між Україною та Росією.

"Наш варіант пропозицій – це Формула миру Президента Зеленського. Нещодавня участь турецької сторони у зустрічі (зовнішньополітичних радників і радників з національної безпеки – ред.) в Давосі також є підтвердженням, що саме у цьому треку ми працюємо з турецькою стороною та іншими міжнародними партнерами", – зазначив посол.

Джерело