Посол ЄС сподівається, що переговори про вступ України в ЄС почнуться у червні

Посол ЄС сподівається, що переговори про вступ України в ЄС почнуться у червні

27.04.2024 10:50 джерело Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова висловила сподівання, що наприкінці червня розпочнуться переговори з Україною та Молдовою щодо вступу до ЄЄ.

Про це посол ЄС заявила в інтерв'ю Українському радіо, передає джерело.

«Основним фактором, який впливає на будь-яку стадію процесу вступу, є необхідність одностайності серед країн-членів. Саме це було передбачено договорами, якими був заснований Європейський Союз, і саме через цей процес довелося пройти всім країнам, які вступили пізніше, як-от моя країна (Словаччина – ред.). Одностайність має бути, це те, на що я завжди звертаю увагу своїх українських колег: якими б незначними не здавалися інтереси окремих країн-членів, вони мають значення.

З огляду на це, я дуже сподіваюся, що наприкінці червня ми розпочнемо переговори з Україною та Молдовою», – сказала Матернова.

При цьому посол ЄС відзначила, що політичний сигнал було надіслано ще в грудні минулого року.

На запитання, чи є сьогодні чинники, які можуть завадити вступу України до Євросоюзу, і які реформи маємо завершити протягом найближчих тижнів, Матернова зауважила, що Україна перебуває «на правильному шляху, вона готова до переговорів».

«Проте це не означає, що не залишилося реформ, які потрібно продовжувати. Очевидно, що вони потрібні, але їх можна буде продовжувати протягом переговорів про вступ. Тому я не можу гарантувати, але можу сказати, що дуже сподіваюся, що переговори розпочнуться в червні», – додала посол ЄС в Україні.

Джерело