Посли ЄС погодили проєкт безпекової угоди з Україною, яку мають завершити до липня – ЗМІ

Посли ЄС погодили проєкт безпекової угоди з Україною, яку мають завершити до липня – ЗМІ

11.05.2024 15:52 джерело Європейський Союз обговорює з Києвом гарантії безпеки, які хоче надати Україні. Посли ЄС вже погодили проєкт відповідної безпекової угоди між Україною та Євросоюзом, її планують фіналізувати не пізніше початку липня.

Про це пише німецьке видання Welt am Sonntag, яке має проєкт документа, передає джерело. 

«Європейський Союз і його держави-члени відіграють ключову роль у безпосередній і довгостроковій безпеці та стійкості України через військову, цивільну, гуманітарну, фінансову, торговельну та економічну підтримку, розміщення переміщених осіб, підтримку реформ, реконструкції та відновлення, а також через обмежувальні заходи та дипломатичну підтримку… У разі майбутньої агресії Європейський Союз і Україна мають намір провести консультації протягом 24 годин щодо потреб України відповідно до її права на самооборону згідно зі с. 51 ООН», – цитує газета документ.

За даними видання, Європейський Союз хоче взяти перед Україною широкі зобов'язання щодо безпеки в її захисті від Росії не пізніше початку липня. Вони стосуються політичної, військової та економічної допомоги і розраховані на вступ України до ЄС і НАТО. 

Водночас зауважується, що безпосередня участь військових ЄС разом із українськими солдатами в бойових діях проти Росії виключена, але Брюссель обіцяє Україні продовження постачання летальної та нелетальної зброї, навчання військових, допомогу в реформуванні сектору безпеки, підтримку в розмінуванні країни та співпрацю в протидії гібридним загрозам і кібератакам тощо.

Джерело