Поширені міфи про пір’яні та пухові подушки, у які час перестати вірити

Багато хто відмовляється купувати пухові та пір'яні подушки, оскільки вважає їх шкідливими й такими, що викликають алергію. Розповімо про 9 найпоширеніших міфів про ці подушки, інформує Ukr.Media.

Високий ризик появи пилових кліщів

Пилові кліщі супроводжують людей повсюдно. Вони можуть завестися в будь-якій постільній білизні та подушках, якщо вчасно не проводити прибирання приміщень. Наповнювач не відіграє жодної ролі.

Частіше періть, провітрюйте і просушуйте на сонці постільну білизну: кліщі гинуть на яскравому світлі та при температурі вище +25С.

Перо може вколоти обличчя

Таке відбувалося в старих пір'яних подушках, виготовлених за часів прабабусь. Сучасні вироби не спричиняють дискомфорту, оскільки чохол виготовляють із міцних матеріалів.

Як наповнювач використовують перо курей

На жаль, у цей міф досі вірять. Куряче пір'я використовували раніше в селах, коли не було іншої альтернативи. Зараз для пошиття подушок застосовують пір'я водоплавних видів птахів. Наприклад, гусей або качок. Воно вважається найпухнастішим, а між пушинками утворюється особливий мікроклімат. Спати на такій подушці не жарко влітку і не холодно взимку.

На пір'ї зберігаються бактерії

Пух і пір'я обов'язково проходять через процес дезінфекції. Це допомагає вбити 100% всіх бактерій і вірусів, які можуть мешкати в структурі матеріалу. Також обов'язково перевіряється якість дотримання санітарних норм.

За такими подушками складно доглядати

Пір'яні подушки не можна прати. Але зате їх можна вибивати і сушити на вулиці. Досить винести подушку влітку і покласти її на 30 хвилин під прямі сонячні промені. Це допоможе знищити всіх пилових кліщів і наситити матеріал свіжістю.

Хімчистка подушок — найкраще рішення. Під час хімчистки пух очищається від усіх мікроорганізмів, а напірник змінюється. Подушка як нова.

Маленький термін експлуатації

Пухові та пір'яні подушки відмінно зберігаються довгий час, до 10 років. Але при щоденному використанні рекомендується міняти старий виріб на новий кожні 5 років. Це допоможе знизити ризик розмноження патогенних мікроорганізмів. Або проводьте хімчистку.

Пилові кліщі переносять захворювання

Це зовсім не так. Ці комахи настільки маленькі, що помітити їх неозброєним оком неможливо. Вони не кусають людину. Максимум — на них може з'явитися алергія.

Висока вартість

Для когось ціна дійсно може здатися високою, але все індивідуально. Що більше в складі подушки пуху, то вища її ціна. Якщо вміст пера високий, то і вартість помітно нижча.

Такі подушки дуже жорсткі

Чим більший вміст пуху в подушці, тим вона ніжніша. Щільно набиті пером подушки дійсно можуть стати жорсткими і важкими, якщо не перебивати й не висушувати їх регулярно.

Джерело