Помічник держсекретаря США О’Браєн озвучив стратегію перемоги України у війні

Помічник держсекретаря США О’Браєн озвучив стратегію перемоги України у війні

26.01.2024 10:57 джерело Україна у 2024 році буде сильнішою та матиме кращі позиції для перемоги у війні з РФ завдяки допомозі Сполучених Штатів та ЄС.

Як передає джерело, про це заявив помічник держсекретаря США з питань Європи та Євразії Джеймс О'Браєн, повідомляє VOA.

“Як сказав президент Байден, ми допоможемо Україні перемогти. Отже, це стратегічна мета”, – сказав О’Браєн під час виступу в аналітичному центрі German Marshall Fund.

Досягти цього, за його словами, можна буде завдяки все ще очікуваній подальшій фінансовій допомозі США та європейським зобов’язанням. Зокрема, посадовець покладає надії на ухвалення рішення країн ЄС про виділення допомоги Україні у розмірі 50 мільярдів євро.

“Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн минулого тижня, коли держсекретар Блінкен зустрівся з нею, висловила впевненість, що їм вдасться забезпечити це фінансування”, – сказав посадовець.

Як очікується, лідери країн ЄС розглянуть це питання на саміті наступного тижня.

Щодо американської допомоги представник Держдепу додав: “З нашого боку є злети й падіння, але я скажу дві речі. Є величезна підтримка України в обох палатах Конгресу. Проблемою залишається лише, коли саме лідери будуть готові винести це на голосування. І як помічник держсекретаря США з питань Європи я б сказав тільки, що кожного дня люди воюють та гинуть, щоб захистити їхню та нашу безпеку. І я думаю, зараз час для того, щоб ми могли бути поруч з ними, рухаючись вперед".

Джерело