Пояснюємо простими словами: яка різниця між bluetooth 5.0, 5.1, 5.2, 5.3

Безперервний розвиток технологій робить життя людини більш комфортним і продуктивним. Bluetooth є якраз такою технологією: важливою і потрібною. Вона являє собою один із стандартів бездротового зв'язку пристроїв з низьким енергоспоживанням. На сьогодні існує кілька версій, інформує Ukr.Media.

Bluetooth 5.0

Bluetooth 5.0 з'явився в результаті технічної революції 2016 року. В результаті з'явилася можливість передавати в повідомленнях на порядок більше даних, швидкість передачі збільшилася в 2 рази (до 2 Мбіт в секунду), а енергоспоживання, навпаки, скоротилося. Дальність дії: 200 метрів на відкритому просторі і 40 метрів в приміщенні.

Bluetooth 5.1

Це нова версія Bluetooth, яка з'явилася в 2019 році, орієнтована на фіксовані пристрої. З нового: додана можливість дізнаватися місце розташування пристроїв, до яких він підключений, з точністю до сантиметра. Напрямок, звідки йде сигнал, теж можна дізнатися. Дальність дії: 200 метрів на відкритому просторі і 40 м в приміщенні. Дана технологія дозволяє економити електрику, але при цьому довше слухати, наприклад, музику через навушники. Також тепер можна використовувати одночасно Bluetooth-динаміки і Bluetooth-навушники без перешкод і лагів.

Bluetooth 5.2

Що стосується Bluetooth 5.2, слід зазначити ще більш відмінну енергоефективність і поліпшену якість звуку: без втрати якості (не даремно ця технологія отримала назву LE Audio). Рівень оптимізації роботи Bluetooth помітно підріс, радіус дії розширився, а затримка між звуком і тим, що відбувається на екрані зменшилася. Оскільки використовуються лише зашифровані з'єднання, безпечно передавати дані. Звук відтворювати з двох додатків одночасно. На кожен навушник надходить окремий потік, так що тепер з'єднання не буде перериватися, якщо один відключиться.

Bluetooth 5.3

Нові специфікації Bluetooth 5.3. були введені в 2021 році. Оновлення вельми порадувало: тут і 4-кратний діапазон, і 8-кратний обсяг даних, який можна передавати без затримок і фальстартів, і збільшення швидкості роботи удвічі. Покращені алгоритми вибору каналу дозволяють покращувати якість аудіопотоку. Тут же з'явилася і підтримка інтерфейсу ANT+, вкрай важлива для людей, які страждають деякими серйозними захворюваннями, які вимагають постійного контролю за допомогою приладів. Це стосується, в першу чергу, кардіомоніторів, глюкометрів пульсометрів. Енергоспоживання знижено, з режиму очікування пристрій переходить в активний режим швидше, ніж при Bluetooth 5.2.

Джерело