Під час візиту Блінкена обговорювалися деталі безпекової угоди – голова Комітету ВР

Під час візиту Блінкена обговорювалися деталі безпекової угоди – голова Комітету ВР

Ексклюзив 16.05.2024 12:26 джерело Під час візиту в Україну державного секретаря США Ентоні Блінкена обговорювалися деталі майбутньої безпекової угоди між Україною та Сполученими Штатами.

Про це у коментарі джерелоу заявив голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

«Важливим було те, що під час візиту йшлося також про укладення безпекової угоди. А саме, обговорювалися деталі документу, в тому числі про те, що Сполучені Штати будуть сприяти розвитку військово-промислового комплексу, виробництву зброї в Україні. Ця угода сприятиме й вступу України в НАТО, і, сподіватимемося, прискорить його. Крім того, там також йтиметься про те, що в разі нового нападу Росії консультації зі Сполученими Штатами будуть проводитися протягом доби. Це також важлива безпекова гарантія», – розповів Мережко.

Головним меседжем візиту Блінкена, за його словами, є вияв підтримки України з боку Сполучених Штатів.

«Йдеться про те, що Сполучені Штати попри ескалацію на фронті будуть і далі рішуче підтримувати Україну і надавати допомогу. Це, мені здається, найважливіше. Держсекретар намагався запевнити Україну, уряд, народ, в тому, що підтримка буде продовжуватися, що ми можемо розраховувати на Сполучені Штати», – зазначив голова комітету.

Джерело