Отримали підозру 7 осіб, які викачали з державних нафтопроводів понад 50 тис літрів пального | Кримінал

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора викрито і повідомлено про підозру сімом особам у пошкодженні об’єктів магістральних нафтопродуктопроводів.

За даними слідства, організував злочинну схему мешканець Полтавської області. До неї залучив мешканців Кривого Рогу. Учасники схеми незаконно врізались у нафтопровід в Дніпропетровській та Полтавській областях і приєднували в місці пошкодження крани високого тиску та спеціальне обладнання. 

Через них перекачували нафту помпою в спеціально обладнані транспортні засоби, а після — перевантажували її у бензовози і транспортували на нафтобазу в Черкаській області для подальшого очищення й продажу. Для підтримки тиску в нафтопроводі й уникнення спрацювання сигналізації заміняли вкрадене пальне простою водою. 

З державного нафтопроводу ділки встигли викачати понад 50 тисяч літрів нафти на півтора мільйони гривень. Ще півмільйона гривень становлять збитки від пошкоджень нафтових труб.

Під час проведення обшуків на території Київської, Дніпропетровської, Полтавської та Черкаської областей вилучено знаряддя для перекачування нафтопродуктів та пошкодження нафтопроводу, рації й мобільні телефони, бензовоз з понад 12 тис літрів нафтосировини, спеціально обладнаний під викачування сировини КАМАЗ та інші транспортні засоби, за допомогою яких вчинялися злочини. 

Учасників схеми затримано під час вчинення чергового злочину в Дніпропетровській області. 

Їм повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. 

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Джерело