Оголошено у розшук п’ятого підозрюваного у поставках для ЗСУ неякісного одягу на 1 млрд грн

Фото ілюстративне

За ініціативи Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Офісу Генерального прокурора орган досудового розслідування оголосив у розшук одного із п’яти підозрюваних у створенні злочинної організації, яка поставила для Збройним Силам України неякісний одяг.

Про це йдеться у повідомленні Офісу Генерального прокурора.

В подальшому прокурори планують звернутися з клопотанням до суду про обрання розшукуваному запобіжного заходу та його затримання.

Нагадаємо, бенефіціару трьох підприємств, директорам та представнику цих підприємств повідомлено про підозру у створенні злочинної організації та участі у ній, а також шахрайстві, вчиненому в умовах воєнного стану в особливо великих розмірах (ч.ч. 1,2 ст. 255, ч 5 ст. 190 КК України).

Згідно з проведеними експертизами, підозрювані внаслідок поставки для ЗСУ неякісного одягу завдали державі майже мільярд гривень збитків.

Наразі четверо з них утримуються під вартою.

Як повідомляла АрміяInform, Міністерство оборони України подало до Державного бюро розслідувань заяву про визнання потерпілою стороною у справі проти компаній, афільованих із підприємцем Ігорем Гринкевичем.

За його словами, як стало відомо Міноборони від ДБР, під час проведення досудового розслідування ДБР отримало докази про те, що в межах підписаних 23 лютого 2023 року контрактів компанії «Будівельна компанія Сітіград», «Трейд лайнс рітейл», «Будівельний альянс Монтажпроект» постачали Міноборони низькоякісні товари.

Це спричинило Міністерству оборони матеріальну шкоду на загальну суму понад 934 мільйонів гривень, свідчать дані ДБР.

В межах досудового розслідування ДБР арештувало рахунки та активи цих компаній.

За словами Рустема Умєрова, наприкінці 2023 року одна з вище зазначених компаній – «Трейд лайнс рітейл» – на конкурсних торгах в системі Prozorro була визнана переможцем на постачання харчів по одному з 30 контрактів для ЗСУ.

«Через неможливість забезпечити поставки продуктів, Міноборони ухвалило рішення та надіслало всі необхідні документи «Трейд лайнс рітейлу» для розірвання контракту», — зазначив Міністр оборони.

Щоб уникнути складнощів із харчовим забезпеченням, 16 січня 2024 року, як повідомив Рустем Умєров, Міноборони оголосило в Prozorro інший конкурс на укладення контракту щодо постачання харчування для ЗСУ за процедурою прямих договорів.

Джерело