Наживалися на родинах військовополонених – на Житомирщині викрито банду ув’язнених. ФОТО | Кримінал

Поліція Житомирщини інформує про розслідування шахрайств з розшуком зниклих військових: троє підозрюваних, понад 400 тисяч гривень збитків

Слідством встановлено, що злочинну схему реалізовували у виправній установі. Під керівництвом «смотрящого» один з ув’язнених, залучивши цивільну дружину та кількох знайомих, ошукував родини зниклих захисників. Днями слідчі оголосили організатору та спільникам нові підозри у вчиненні злочинів.

Нині відомо, що 24-річний засуджений вже понад 5 років відбуває покарання у вигляді позбавлення волі за вчинення тяжких злочинів. За цей час він дотримувався «злодійських традицій», здобуваючи авторитет серед засуджених. Згодом отримав статус «смотрящого» за однією з камер у в’язниці.

Восени 2023 року чоловік, маючи на меті отримання незаконного прибутку, дав вказівки співкамернику щодо впровадження шахрайської схеми по заволодінню коштами громадян.

Надалі виконавець, 26-річний ув’язнений, вирішив підшукувати у соціальній мережі «Facebook» публікації про розшук зниклих захисників України, що були викладені їх родичами. Він створював фейкові акаунти, у яких йшлося про надання допомоги та сприяння у поверненні додому військових, які перебувають у полоні, зникли безвісти чи загинули у зоні бойових дій. Також публікував неправдиві позитивні відгуки та просував свої акаунти у соціальній мережі щодо здійснення ним діяльності в організації пошукових груп.

У телефонних розмовах із родичами зниклих 26-річний чоловік називався працівником ТЦК або працівником координаційного штабу чи пошукової групи. І щоразу, розповідаючи різні легенди, видурював у співрозмовників кошти: нібито для купівлі пального та харчових продуктів, успішного проходження ворожих блокпостів, оплати послуг пошукової групи тощо.

Перекази необхідно було робити на банківські рахунки 35-річної житомирянки, яка перебуває у близьких стосунках з ув’язненим. Вона надала доступ до реквізитів йому й організатору та періодично переводила кошти у готівку.

Крім того, спільники ошукали одну з родичок зниклого військового, використовуючи її банківський рахунок для проведення транзакцій та маскуючи таким чином свою незаконну діяльність. Зрештою довірлива жінка, яка шукала батька, зниклого на Донеччині, втратила понад 230 тисяч гривень.

Нині слідчі слідчого управління ГУНП Житомирщини зібрали докази причетності спільників до 10 випадків шахрайств та ще майже двох десятків незавершених спроб, коли рідні зниклих запідозрили неправдивість обіцянок. Досудове розслідування триває, у тому числі й встановлення інших потерпілих від злочинної діяльності фігурантів.

Усім трьом спільникам нині повідомлено про підозри.

За матеріалами поліції Житомирської області

Джерело