Навіщо досвідчені господині перед сном засипають у раковину на кухні ложку солі

Із засміченнями труб стикалися всі. І це відбувається не тільки в тих будинках, де старі комунікації, а й у новобудовах. Всьому виною нерозчинне сміття у вигляді волосся і залишків їжі, а ще жиру — воно обволікає труби, застигає там і робить отвори занадто вузькими для того, щоб вода проходила добре, інформує Ukr.Media.

Від цього страждає унітаз і раковини у ванній та на кухні. Але найбільше дістається останній. Адже на кухні господині готують і виливають у раковину навіть те, що явно б не варто — жир зі сковорідок, залишки соняшникової олії та шматочки їжі. Усе це "добро" і засмічує злив.

Звісно, для усунення проблеми можна скористатися покупними засобами, тросом або послугами сантехніка. Однак лише одна столова ложка солі зможе вирішити проблему швидко та легко. Як саме — розповімо в нашій статті.

Як сіль допоможе при засміченні труб?

Сіль є в шафці у кожної господині. Але мало хто знає, що її можна використовувати не тільки під час готування. Сіль також може відмінно дезінфікувати, вбирати жир, бруд і неприємні запахи, допомагати під час чищення тієї ж раковини механічним способом.

А ще сіль можна засипати в злив унітазу та раковини, адже вона допоможе впоратися із засміченням. Отже, є кілька рецептів того, як з її допомогою очистити злив. У перших двох, про які розповімо нижче, знадобляться ще кілька допоміжних речовин.

Спосіб №1

  • Всипаємо в злив раковини склянку харчової соди (якщо чистите унітаз, знадобиться дві склянки).
  • Потім вливаємо 2-3 літри гарячої води.
  • Чекаємо 15 хвилин, а після цього промиваємо труби ще 5 літрами гарячої води.

Спосіб №2

  • Змішуємо в окремій тарі склянку солі та харчової соди. Потім цю суміш всипаємо в злив.
  • Додаємо в раковину ще 3-4 ложки оцту і залишаємо все на 2 години, після чого промиваємо труби звичайною водою.

Як використовувати сіль для профілактики засмічень

Способи, які ми описали вище, можуть допомогти, якщо засмічення вже утворилося. Однак, якщо ви хочете запобігти його появі, можна скористатися ще простішим методом. Щодня перед сном промивайте труби гарячою водою, а потім додавайте туди всього одну столову ложку звичайної кухонної солі.

За ніч сіль прибере з ваших труб усе, що може утворити в них засмічення. Для більшої ефективності у злив разом із сіллю також можна додати столову ложку засобу для миття посуду. У цьому разі жодні засмічення вам будуть не страшні

Джерело