На Саміті миру потрібне широке представництво країн – Офіс президента

На Саміті миру потрібне широке представництво країн – Офіс президента

14.04.2024 09:53 джерело Заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква наголосив на необхідності широкого представництва країн світу на Саміті миру, що відбудеться у Швейцарії.

Про це він сказав у ефірі телемарафону "Єдині новини", повідомляє кореспондент джерелоу.

Представник ОП зауважив, що за результатами розмови президентів України і Швейцарії було визначено місце і час проведення саміту, зараз триває вирішення організаційних моментів, зокрем підготовка запрошень до участі в Саміті, які будуть розіслані державам.

"Я б не погодився в тому, що інтрига лише Китай (ідеться у про участь КНР у Саміті миру – ред.). Нам потрібне широке представництво країн світу на цьому саміті і, дійсно, доволі широке представництво країн Глобального Півдня, до яких ми відносимо, до речі, не лише Китай,- це й Індія, і Південна Африка, і Саудівська Аравія, і Бразилія, це інші країни латиноамериканського, африканського, азійського регіонів. І над цим працюємо не лише ми і не лише Швейцарія як країна, яка буде приймати цей саміт, а й наші партнери в Європі", – сказав Жовква.

Він зазначив, що Президент України у спілкуванні з європейськими лідерами говорить не лише про їхню участь у Саміті миру, а "яким чином вони, користуючись своїми зв'язками, використовуючи свої візити, спілкування з лідерами Глобального Півдня, можуть заохотити їх також узяти участь у цьому Саміті".

Джерело