На Одещині викрито корупційну схему у Держпродспоживслужбі на експорті сільськогосподарської продукції. ФОТО | Кримінал

За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Одеської обласної прокуратури на корупції викрито посадовців ГУ Держпродспоживслужби в Одеській і Запорізькій областях та їхніх спільників.

За даними слідства, інспектор Держпродспоживслужби в Запорізькій області з двома спільниками вимагали у директора підприємства 22500 доларів США за організацію внесення відомостей щодо суб’єкта господарювання у Загальнодержавний реєстр осіб, які планують експорт кукурудзи до Китайської Народної Республіки.  

Учасників злочинної групи затримано. Наразі їм повідомлено про підозру у вимаганні та одержання неправомірної вигоди. Вирішуються питання про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою. 

Також викрито двох інспекторів ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області. За даними слідства, вони налагодили корупційний механізм по видачі фітосанітарних сертифікатів для експорту сільськогосподарської продукції за кордон без реального відбору проб з партії сільськогосподарської продукції. 

Інспекторів затримали після одержання 32000 тис грн від суб’єкта господарювання за оформлення 33 сертифікатів.

Їм також повідомлено про підозру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди. Вирішуються питання про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

На даний час встановлюються інші причетні до оборудок посадовці Держпродспоживслужби.  

Досудове розслідування здійснюють слідчі ТУ ДБР, розташованого у Миколаєві.

За матеріалами Одеської обласної прокуратури

Джерело