На Харківщині засуджено зрадника, який допомагав окупантам та зливав цінну інформацію | Кримінал

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Харківської обласної прокуратури суд визнав громадянина винним в пособництві державі-агресору.

Йому призначено покарання у виді 11 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування на строк 14 років та з конфіскацією майна.

Прокурори довели, що мешканець села Мартове Чугуївського району, який до повномасштабного вторгнення рф в Україну працював охоронцем-сторожем на місцевій базі відпочинку, під час окупації населеного пункту налагодив контакт з представником так званої «народної міліції днр». У липні 2022 року чоловік отримав завдання вказати на можливі місця знаходження покинутої військової техніки держави-агресора у лютому-березні 2022 року.

Засуджений супроводжував «народних міліціонерів» та вказував їм місця розташування техніки, щоб ті могли забрати її та відремонтувати.

Також чоловік передав представникам ворога інформацію про двох місцевих мешканців з проукраїнською позицією, яких у подальшому окупанти незаконно затримали. 

Засуджений забезпечував військовослужбовців держави-агресорки одягом, а також, аби подбати про їхній комфорт, привіз до місця їхньої дислокації піч «буржуйку». 

Встановлено, що чоловік серед іншого брав участь в облаштуванні бліндажа на в’їзді до села.

Під час судового розгляду він свою вину не визнав. 

За матеріалами Харківської обласної прокуратури

Джерело