На якій стороні ліжка повинна спати дружина

Сімейні відносини — завжди складна психологічна робота двох, найбільш значущих однин для одного людей. І мова йде не тільки про законні права. Деколи від того, на якій стороні ліжка спить чоловік і дружина, залежить їхнє інтимне життя і навіть спільне майбутнє, інформує Ukr.Media.

Щодо еволюційної психології

У агентів ізраїльської секретної служби Моссад є такий прийом: завжди уважно стежити, з якого боку від жінки сідає і особливо лягає спати чоловік, стверджує Rambler. На цій підставі вони роблять висновок про справжні стосунки в цій парі.

Справа в тому, що за довгі століття еволюції у чоловіків і жінок сформувалися свої оборонна і довірча сторони тіла. Агенти вважають, що будь-яка людина лише певним вухом "вірить" почутим словам і свою симпатію або, навпаки, готовність до оборони, підсвідомо демонструє тим, якою стороною тіла повертається до опонента.

Якщо чоловік не лівша, то його права рука, сторона тіла і вухо завжди, не усвідомлено, але напоготові тримати оборону і нічому не вірити. Тому якщо чоловік сам вибирає сторону ліжка і лягати праворуч від жінки, то він, найімовірніше, їй не довіряє, або щонайменше, ставиться з пересторогою.

У жінок — "бойова" сторона тіла навпаки, ліва. І якщо сторону ліжка вибирає жінка і лягає ліворуч від чоловіка, то агенти Моссад сміливо роблять висновок, що це — не кохана людина. Ідеальна пара повинна триматися один до одного стороною довіри, тобто чоловік лягає в ліжко, торкаючись дружини лівою рукою, а вона, відповідно, повертається до нього на правий бік. Таким чином, подружжя складають як би єдине ціле; довіряючи своєму партнеру і утримуючи "оборонні позиції" по відношенню до зовнішнього світу.

З точки зору первісних традицій

Англійський науковий журнал відкритого доступу «Зв'язок з природою», посилаючись на Джима Хорна, колишнього керівника дослідницького центру сну при Університеті Лафборо, Великобританія, опублікував свої висновки про те, з якого боку ліжка найкраще спати подружжю. Вчений виходив з глибинних національних традицій і стародавніх східних практик. Майже у всіх європейських народів зміцнилося розуміння, що, жінка зазвичай йде або лежить у ліжку біля правої руки чоловіка, і тримає його долоню своєї лівої.

Між тим, в давнину, наприклад, за часів первісно-общинного ладу, в печері праворуч від чоловіка завжди перебували молоді суперники. У жінки зліва — розташовувалися люльки з її дітьми. Вчений вважає, що нехтування цією уявною дрібницею в традиційному європейському суспільстві вже породило багато проблем. Сім'я — це одне енергетичне ціле, а полярність в ньому давно переплутана.

У результаті сучасний чоловік постійно сприймає свою жінку, як суперницю в справах і просто у вирішенні побутових проблем. А жінка, яка в давнину лівою рукою хитала колиску з дитиною, все частіше підсвідомо відноситься до чоловіка, що знаходиться від неї ліворуч, як до дитини, не здатному нічого вирішити і зробити без порад своєї матері. В кінцевому результаті це негативно впливає на інститут шлюбу, збільшуючи кількість розлучень по всьому світу.

Виходячи з середньовічних забобонів

Зовсім недавно виробник елітноих спальних меблів у Великобританії вирішив з'ясувати різні звички щодо сну у своєї потенційно цільової аудиторії.

Для удосконалення продукції було проведено усне тестування декількох сотень англійців середнього віку. Всі вони відповіли на питання, з якого боку ліжка їм більше подобається спати. З'ясувалося, що, незалежно від того, чи були ці люди в шлюбі чи ні, чоловік це чи жінка, майже всі респонденти висловилися, що їм більше подобається спати на лівому боці свого ліжка. Добровольці, які відповідали на запитання, обґрунтовували це тим, що їм чомусь так спиться міцніше, а вранці, в таких випадках, у них завжди гарний настрій.

Замовники дослідження звернувся за роз'ясненнями до психологів. Ті надали виробнику спальних меблів свої дослідження на цю тему. Виявляється, у часи Середньовіччя в Англії було поширене повір'я, яке свідчило, що до тих, хто спить на правій стороні ліжка, часто приходять злі духи і наводять на людину гнів, від якого важко позбутися.

Протягом століть марновірство засіло в підсвідомості більшості жителів Британських островів настільки, що досі часто є розбіжністю між подружжям, хто і на якій стороні ліжку буде спати.

На цій підставі замовник дослідження став просувати в маси відповідну рекламну ідею — людям, які перебувають у шлюбі, слід спати роздільно, так буде краще для їх комфорту і психологічного здоров'я, ну і для виробника спальних меблів теж, адже тоді клієнти куплять два ліжка.

Джерело