МЗС України – Пекіну: Саме Україна має визначати мир

МЗС України – Пекіну: Саме Україна має визначати мир

05.06.2024 10:25 джерело Міністерство закордонних справ України наголосило у відповідь на заяву глави МЗС Китаю Ван Ї, що єдиною справедливою основою для досягнення миру є Формула Президента Володимира Зеленського.

Про це йдеться у коментарі МЗС України, передає джерело.

«Саме Україна, на території якої точиться війна, як сторона, що повною мірою зазнає страждань від руйнівних наслідків російської агресії, має визначати, яким повинен бути мир. Єдиною справедливою основою для досягнення такого миру є Формула миру Президента України Володимира Зеленського», – підкреслено в заяві.

Зовнішньополітичне відомство України зазначило, що взяло до уваги слова міністра закордонних справ КНР Ван Ї на пресконференції з турецьким колегою.

«Китай слушно декларує повагу до суверенітету і територіальної цілісності всіх країн світу та налаштованість всіма силами боротися за мир. Наступного тижня у Швейцарії відбудеться Глобальний саміт миру. Вважаємо, що всі країни, які щиро прагнуть відновлення миру, мають працювати разом над його успішним проведенням, а не докладати зусиль, щоб підважити саміт», – йдеться у заяві.

Міністерство наголошує, що участь у саміті високого представника КНР могла б стати хорошою нагодою, щоб зробити практичний внесок у досягнення справедливого та довготривалого миру в Україні, відновлення її територіальної цілісності. На тлі чотирьох самітів між Китаєм та державою-агресором Росією на рівні лідерів, що відбулися з початку повномасштабного вторгнення, це був би важливий сигнал збалансованої позиції Китаю, переконані в МЗС.

Джерело