МЗС про громадянство РФ для депортованих дітей: Цей «акт» порушує закон України і міжнародне право

МЗС про громадянство РФ для депортованих дітей: Цей «акт» порушує закон України і міжнародне право

06.01.2024 13:27 джерело Всі діти-громадяни України, які були примусово переміщені на територію РФ під надуманим приводом так званого «гуманітарного захисту», залишаються громадянами України. Українська влада продовжує вживати всіх можливих заходів для захисту їхніх законних прав і свобод.

Про це йдеться у коментарі Міністерства закордонних справ України з приводу рішення Путіна надавати українським дітям громадянство РФ, передає джерело. 

У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що цей черговий «нормативно-правовий акт» грубо порушує законодавство України і норми міжнародного гуманітарного права, є нікчемним та не створює жодних правових наслідків. Він має на меті позбавити викрадених українських дітей можливості повернутися на Батьківщину. 

«Міністерство закордонних справ України вчергове наголошує, що всі діти-громадяни України, які були примусово переміщені на територію РФ під надуманим приводом так званого «гуманітарного захисту», залишаються громадянами України. Українська влада продовжує вживати всіх можливих заходів для захисту їхніх законних прав і свобод», – заявили у МЗС.

У відомстві зауважили, що справжня цінність цього указу полягає лише в тому, що він слугуватиме черговим доказом злочинів РФ проти України, насильницької асиміляції українських дітей і спроби позбавлення їх власної Батьківщини.

Джерело