«Мирна» позиція Китаю зумовлена очікуванням, хто переможе у війні – Кулеба

«Мирна» позиція Китаю зумовлена очікуванням, хто переможе у війні – Кулеба

03.06.2024 22:46 джерело «Мирна» позиція Китаю насправді зумовлена очікуванням, чим закінчиться війна, розв’язана Росією проти України, бо від цього залежать подальші дії КНР.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час сесії запитань і відповідей у ході презентації книги «Війна і нові горизонти. Лідери думок про сьогодення й майбутнє України й світу», повідомляє кореспондент джерелоу

Глава української дипломатії зауважив, що в Україні дуже погано розуміють Китай, і він теж не претендує на стовідсоткове розуміння. Водночас, за словами Кулеби, Китай нікуди не поспішає з однієї простої причини – для нього дуже важливо, чим закінчиться війна Росії проти України.

«Бо якщо вона закінчиться перемогою України, то подальші дії Китаю будуть скуті. А якщо ця війна закінчиться навіть не перемогою, а нав’язуванням Росією її стратегічної ініціативи, тобто коли вони роками будуть отак потроху наступати, а ми – потроху відбиватимемося попри всю допомогу, яку ми отримуємо, тоді, навпаки, це розв’язує руки Китаю», – зазначив Кулеба.

Джерело