Мобілізація понад €1 мільярда для України: у Берліні підписали нове фінансування

Мобілізація понад €1 мільярда для України: у Берліні підписали нове фінансування

Ексклюзив 11.06.2024 19:07 джерело У Берліні на полях Конференції з відновлення України підписано нове фінансування від ЄІБ та Європейської комісії для мобілізації понад 1 мільярда євро для українського бізнесу та відновлення місцевої критичної інфраструктури.

Про це в коментарі джерелоу сказала президентка Групи Європейського інвестиційного банку (фінансового підрозділу Європейського Союзу) Надя Кальвіньо.

Європейський інвестиційний банк, підкреслила його очільниця, є одним з ключових інвестиційних партнерів українського уряду. Два місяці тому Кальвіньо підписала з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем меморандум щодо пришвидшення розміщення фінансової підтримки та проєктів ЄІБ на місцях (в Україні).

«І сьогодні наші наміри мають плоди: ми підписали важливі домовленості щодо підтримки малих та середніх підприємств в Україні, мобілізуючи понад 1 млрд євро в формі інвестицій», – поінформувала президентка Групи.

Вона уточнила, що йдеться про підтримку ремонту та відбудови місцевої соціальної інфраструктури, такої як школи, дитячі садочки, лікарні, водопостачання, транспорт, домівки, а також про прихід в Україну флагманської консультативної програми ЄС JASPERS для запуску та прискорення проектів на місцях.

«Ми підтримуємо Україну зараз, і ми будемо підтримувати та супроводжувати державу до успішного вступу в Європейський Союз у майбутньому», – запевнила Кальвіньо.

В ЄІБ уточнили, що йдеться дві нові програми гарантій ЄС для українських банків, що, як очікується, мобілізують понад 1 мільярд євро кредитів для підтримки малих і середніх підприємств (МСП) в Україні. Підписані з Європейською Комісією та підтримані бюджетом ЄС, ці гарантії мають забезпечити ресурси для підтримки української економіки та створення робочих місць.

Угода про інші 100 мільйонів євро, також підписана сьогодні, допоможе відновити основні послуги в українських містах, такі як постачання чистої води, і відновити основну соціальну інфраструктуру, включаючи лікарні, соціальне житло, школи та дитячі садки.

Джерело