Мінветеранів нагородило збірну України, яка здобула 76 медалей на змаганнях Повітряних сил США

Мінветеранів нагородило збірну України, яка здобула 76 медалей на змаганнях Повітряних сил США

Фото 19.03.2024 19:09 джерело Ветерани-спортсмени повернулися сьогодні з Лас-Вегаса, де здобули 76 медалей на міжнародних змаганнях United States Air Force Trials 2024.

Міністерство ветеранів України у Львові відзначило нагородами 30 воїнів, які показали високі результати в 11 адаптивних видах спорту, повідомляє кореспондент джерелоу.

«Наша команда отримала запрошення від Повітряних Сил США, але у нас була реально збірна – це представники ветеранів та військовослужбовців з різних міст, різних частин ЗСУ, Нацполіції, СБУ. Загалом 30 спортсменів, які здобули 76 медалей. З них 44 – золоті, 20 – срібні та 12 бронзових медалей. Ми дуже пишаємось таким результатом. Ця ветеранська дипломатія є дуже важливою для України. Тим більше під час цих змагань, ми отримали запрошення на інші американські турніри з адаптивних видів спорту для ветеранів», – сказала заступниця міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Оксана Сивак.

United States Air Force Trials 2024 – це відбірковий етап змагань Warrior Games – найбільшого американського турніру з адаптивних видів спорту для ветеранів з пораненнями та травмами.

Українські ветерани змагалися в 11 адаптивних видах спорту: плаванні, велоспорті, баскетболі на візках, волейболі сидячи, регбі на візках, стрільбі з лука, паверліфтингу, легкій атлетиці, веслуванні, та кульовій стрільбі. Найбільше медалей отримано у плаванні – 27 нагород.

Мінветеранів нагородило українську збірну, яка здобула понад 70 медалей на змаганнях Повітряних сил США / Фото: Анастасія Смольєнко. джерело

Капітан команди Національної збірної України Юрій Гапончук, який під час боїв за Кремінну підірвався на міні та втратив ногу, зазначив, що дуже задоволений результатами роботи, як спортсменів, так і тренерів.

«Надзвичайно всі задоволені поїздкою, підтримкою України і нашим результатом, адже хлопці та дівчата тягнулися до максимуму, попри те, що в нас в країні війна, умови тренувань в усіх різні. Навіть якщо комусь і не вдалось отримати медаль, це була чудова подорож, гарна реабілітація та крутий обмін досвідом», – сказав Гапончук.

Джерело