Мешканців Дніпра поки не штрафуватимуть за порушення комендантської години

Верховна Рада на засіданні 16 січня не змогла ухвалити у другому читанні законопроєкт про запровадження адміністративної відповідальності за порушення комендантської години.

Про це у Telegram повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

За його словами, за законопроєкт №10195 проголосували лише 214 парламентаріїв.

Буде повторне друге читання, – зазначив Железняк.

Нагадаємо, 27 жовтня 2023 року Верховна Рада зареєструвала законопроєкт про встановлення адміністративної відповідальності за порушення комендантської години, який погодила з Національною поліцією та МВС.

Метою законопроєкту є забезпечення громадського (публічного) порядку під час дії воєнного стану, а також реалізація повноважень поліції, у взаємодії з військовими адміністраціями, у забезпеченні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану, – йдеться у пояснювальній записці до документа.

Як вказано у проєкті закону, сума штрафу для порушників сягатиме від 8500 грн до 17 тис. грн. Якщо людина порушить комендантську годину знову, то штраф зросте вдвічі.

Водночас для підприємців штрафи більші – від 51 тис. грн до 102 тис. грн. Якщо впродовж року порушення зафіксують знову, то штраф становитиме від 170 тис. грн до 340 тис. грн.

Передбачено, що під час комендантської години громадяни можуть перебувати на вулиці лише під час повітряної тривоги, щоб дійти до найближчого укриття. Проте потрібно мати документи, що посвідчують особу.

На початку грудня законопроєкт пройшов перше читання – його підтримали 233 нардепи.

Джерело