Малюська щодо законопроєкту про мобілізацію: Там немає чогось, що прямо порушувало б Конституцію

Малюська щодо законопроєкту про мобілізацію: Там немає чогось, що прямо порушувало б Конституцію

04.03.2024 13:05 джерело Міністр юстиції Денис Малюська зазначив, що не говорив би про те, що якісь норми законопроєкту про мобілізацію є однозначно неконституційними, та наголосив, що «там немає будь-чого, що прямо порушувало б Конституцію».

Як передає джерело, про це він сказав у інтерв’ю виданню «РБК Україна».

Зокрема, Малюська висловився щодо ініціатив законопроєкту про мобілізацію, а саме – пропозиції обмежувати ухилянтів у користуванні їхніми рахунками або в операціях з майном, яку омбудсмен Дмитро Лубінець назвав неконституційною.

«Я б не говорив про те, що якісь норми законопроєкту є однозначно неконституційними. Немає рішення Конституційного суду з подібних справ чи з подібних питань. І практики ЄСПЛ так само. На період воєнного стану безліч прав і свобод громадян можуть бути обмежені. Інша справа, що таке обмеження має бути обґрунтованим, і це дуже сенситивне і тонке питання оцінки, наскільки дотриманий баланс між суспільним інтересом і радикальністю в обмеженні прав. Тому кожне конкретне положення законопроєкту підлягає ретельній, зваженій оцінці. Прямого і однозначного порушення Конституції я там не бачу. Це не означає, що його там взагалі немає. Це означає, що в більшості випадків ті положення, які, скажімо так, викликають обурення, їх потрібно оцінювати з точки зору балансу інтересів. Але не більше того. Там немає будь-чого, що прямо б порушувало Конституцію», – сказав Малюська.

На уточнення журналіста, чи можна буде блокувати рахунки та обмежувати якісь операції з нерухомістю, та чи це правильно зараз робити в нашому положенні, міністр юстиції відповів: «Складно сказати» та додав, що «законопроєкт, який розроблявся Міністерством оборони за спеціальною процедурою, він не надходив до нас для ретельного аналізу, тобто він правовий висновок наш не отримав».

Джерело