Майбутнє України в НАТО: країни Веймарського трикутника ухвалили спільну заяву

Майбутнє України в НАТО: країни Веймарського трикутника ухвалили спільну заяву

13.02.2024 03:53 джерело Міністри закордонних справ країни Веймарського трикутника – Франції, Німеччини та Польщі – ухвалили в понеділок спільну заяву, у якій наголошується на підтримці України.

Про це передає джерело.

«Зіткнувшись з безпрецедентним погіршенням безпекового середовища в Європі через повномасштабну війну Росії проти України, ми підтверджуємо нашу непохитну рішучість підтримувати Україну в захисті її незалежності, суверенітету й територіальної цілісності та відбитті російської агресії», – ідеться в документі.

За словами міністрів, у цій війні на карту поставлено інтереси європейської безпеки. «Ми вживатимемо заходів для забезпечення того, щоб російська незаконна агресія зазнала провалу, і підтримуватимемо Україну стільки, скільки буде потрібно», – підкреслили вони.

Досягнута 1 лютого домовленість про створення Українського фонду є чітким сигналом про підтримку України в довгостроковій перспективі, вказано в заяві. Зараз критично важливо надати Україні своєчасну, передбачувану й стійку військову підтримку, як це було підтверджено Європейською Радою, зокрема, через Європейський фонд миру, Місію ЄС з військової допомоги та коаліції сил і засобів, а також через пряму двосторонню допомогу держав-членів відповідно до потреб України.

«Росія не може розраховувати на втому Європи, але повинна очікувати на повну відповідальність за всі незаконні дії та злочини, скоєні в Україні. Усі російські винуватці мають бути притягнуті до відповідальності», – наголошують автори документа.

Джерело