Київ рішуче реагуватиме на будь-які російські провокації у Молдові та Придністров’ї – МЗС

Київ рішуче реагуватиме на будь-які російські провокації у Молдові та Придністров’ї – МЗС

20.02.2024 04:57 джерело Посол з особливих доручень МЗС України Паун Роговей здійснив робочий візит до Молдови, в ході якого зустрівся з віцепрем'єр-міністром Республіки Молдова з питань реінтеграції Олегом Серебряном та лідером придністровського регіону Республіки Молдова Вадимом Красносельським.

Про це повідомило МЗС України, передає джерело.

«Українська сторона як посередник у процесі придністровського врегулювання продовжує надавати сприяння Кишиневу та Тирасполю в пошуку шляхів взаєморозуміння, насамперед у питанні кінцевої мети переговорного процесу – реінтеграції Республіки Молдова», – зазначили у зовнішньополітичному відомстві.

Під час зустрічей співрозмовники обговорили сучасний стан придністровського врегулювання, обмінялися думками щодо шляхів розв'язання проблемних питань економічного та соціально-гуманітарного характеру у відносинах між Кишиневом та Тирасполем.

«Україна виступає виключно за мирне врегулювання придністровського питання із збереженням суверенітету і територіальної цілісності Республіки Молдова у межах її міжнародно визнаних кордонів. Водночас Київ буде рішуче реагувати на будь-які провокації, спрямовані як на втягування придністровського регіону у війну Росії проти України, так і на дестабілізацію ситуації в Молдові загалом», – заявили в МЗС.

Українська сторона підтвердила свою позицію щодо нефункціональності формату «5+2» у зв’язку з присутністю у ньому країни агресора – РФ.

Джерело