Кримський муфтій, який закликав поважати росію, отримав 12 років тюрми

У прокуратурі визнали винним у колабораційній діяльності та запереченні збройної агресії рф проти України окупаційного муфтія мусульман Криму Еміралі Аблаєва.

Про це інформує Офіс Генерального прокурора України.

«За публічного обвинувачення прокуратури автономії Голову Духовного управління мусульман Криму та міста Севастополя визнано винним у колабораційній діяльності та визнанні правомірною, запереченні збройної агресії рф проти України, глорифікації її учасників (ч. 6 ст. 111-1, ч. 3 ст. 436-2 КК України)», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що його заочно засуджено до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прокурори в суді довели, що у 2022 році засуджений, займаючи активну проросійську позицію, публічно закликав кримськотатарське населення півострова до підтримки дій ворога, апелюючи до «перспективного бачення його майбутнього у складі росії».

Виступаючи у пропагандистських медіа, він виправдовував окупацію, транслював ідеї «русского міра» та позитивно висловлювався щодо збройної агресії рф на території України.

«У публічному виступі муфтій закликав аудиторію до „необхідності прояву поваги до російської мови та культури заради балансу міжконфесійних та міжнаціональних відносин“, а також толерантного ставлення до російської релігійної конфесії», — розповіли у відомстві.

Крім цього, у прямому етері пропагандистського медіахолдингу «Телерадіокомпанія «Крим» він заявив про утиски кримських татар з боку української влади та публічно засудив представників кримськотатарського народу, які виступають проти окупації та вимушено залишили півострів.

За активну участь у «воз’єднанні Криму з росією» засуджений був нагороджений так званими медаллю «За доблестный труд» та орденом «За верность долгу».

Спеціальне досудове розслідування здійснювалось СУ ГУНП в АР Крим та м. Севастополі за оперативного супроводу ГУ СБУ в АР Крим.

Як повідомляла АрміяInform, Президент призначив нового заступника секретаря РНБО.

Джерело