Кремль повністю недооцінив волю України до опору – австрійський генерал у відставці

Кремль повністю недооцінив волю України до опору – австрійський генерал у відставці

03.05.2024 20:25 джерело Керівництво РФ повністю недооцінило волю України до опору і стійкість українських військових, розпочинаючи повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року.

Про це заявив у інтерв’ю джерелоу бригадний генерал австрійської армії у відставці, нині президент Центру стратегічного аналізу (CSA) Вальтер Файхтінгер.

«Я не вважав тоді (24 лютого 2022 р. – ред.) Збройні сили України слабкими. Зовсім ні. Тим більше, що я бачив, як ведеться боротьба на Донбасі, з яким професіоналізмом та інтенсивністю українські війська виконують свої завдання. Тому я не вважав, що Україна дуже швидко здасться у військовому плані, що згодом і підтвердилося», – зазначив Файхтінгер.

На його переконання, росіяни повністю недооцінили волю України до опору, починаючи повномасштабне вторгнення.

«Але загалом це був час багатьох помилок, особливо з російського боку – вони повністю недооцінили волю України до опору і стійкість українських військових», – заявив колишній багаторічний керівник Інституту миротворчості та врегулювання конфліктів при Національній академії оборони Австрії.

За словами військового експерта, Путіну частково вдалося бути успішним у введенні в оману експертного середовища на Заході у намірах РФ щодо України також і тому, що «ми в Європі більше не могли та й не хотіли уявляти собі таку війну».

«Я сам бачив, що відбувається на Донбасі, востаннє там був у 2019 році. І насправді мені вже тоді було дуже страшно. Однак була надія на те, що війна проходитиме в дуже обмеженому географічному просторі. І саме тому це велике розгортання військ Росією було неправильно витлумачене. Але також з іншої, військової, точки зору – тому що цими силами неможливо було б завоювати всю Україну. Як це, власне, і вийшло», – сказав Файхтінгер.

Він додав, що «росіяни, вочевидь, мали інший розрахунок»: «А саме на те, що опір буде настільки слабким, що можна буде швидко взяти Україну під свій контроль».

Джерело