Коменданта прикордонного загону підозрюють у вирубці лісу на території Чорнобильського заповідника | Кримінал

За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру коменданту прикордонного загону Державної прикордонної служби України – сьомому учаснику організованої групи, що займалася незаконною вирубкою столітніх дубів на території Чорнобильського заповідника.

Йому інкриміновано пособництво у незаконній порубці дерев на території природно-заповідного фонду та їх перевезення (ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 246 КК України).

За даними слідства, прикордонник забезпечив безперешкодний заїзд та виїзд інших учасників злочину у п’ятикілометрову прикордонну зону, проведення вирубки без будь-яких дозвільних документів на території зони, за охорону якої він відповідає, та подальше вивезення деревини.

Раніше вже було повідомлено про підозру керівнику ДСП «Північна Пуща», яке підпорядковане Державному агентству управління зоною відчуження, трьом підприємцям та двом працівникам поліції з Київщини.

Шестеро осіб у складі організованої групи на початку грудня 2023 року здійснили незаконну вирубку сторічних дубів на території зони відчуження, за три кілометри від державного кордону, що входить до Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. У подальшому транспортували дерева та збували деревообробному підприємству.

За результатами проведених оглядів та обшуків було вилучено близько 1000 колод зрізаної деревини об’ємом понад 350 м куб.

Встановлена сума шкоди довкіллю складає понад 59 млн грн. З метою відшкодування завданої шкоди накладено арешти на майно підозрюваних.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Джерело