Командира взводу козачої бригади «дон» нзф рф судитимуть за накази затримувати мирних українців | Кримінал

Миколаївською обласною прокуратурою затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно командира артилерійського взводу козачої бригади «дон» нзф рф за фактом порушення законів та звичаїв війни.

Слідством встановлено, що військовослужбовець рф, під час окупації Кінбурнського півострова, надавав своїм підлеглим накази на затримання місцевих жителів, яких в подальшому вивозили на сусідню територію окупованої Херсонщини та піддавали катуванню.

Так, 23 серпня 2022 року, обвинувачений разом з іншими невстановленими окупантами приїхали до будинку мешканця села Василівка. Окупанти зайшли до будинку, мотузками та ганчірками замотали чоловікові голову, зв’язали руки та посадили у кузов КамАЗа. Далі його вивезли на територію окупованої частини Херсонської області, де утримували щонайменше сім днів. За час полону чоловіка катували. Згодом його вивезли до району Херсона, де викинули частково роздягненим, без документів та одягу.

А на початку вересня 2022 року він приїхав до будинку місцевої мешканки, знову наказав групі підлеглих окупантів надіти на жінку кайданки. Їй замотали голову рушником та повезли до одного з будинків у селі Покровка. Там її вночі прикували наручниками до стільця, а вранці завантажили в багажник легковика і вивезли на Херсонщину. Її ще сім днів тримали без їжі та води у неналежних умовах та постійно загрожували. Через деякий час її знову завантажили в автомобіль та викинули біля села Покровка.

За матеріалами Миколаївської обласної прокуратури

Джерело