Керівника катівні «ізоляція» засуджено до 15 років ув’язнення, – Офіс Генпрокурора України | Кримінал

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Офісу Генерального прокурора засуджено так званого керівника в’язниці «Ізоляція» на тимчасово окупованій території Донецької області.

Його визнано винним в участі в терористичній організації та непередбачених законом воєнізованих збройних формуваннях, а також порушенні законів та звичаїв війни.

Судом призначено найбільш суворе покарання, передбачене відповідними статтями Кримінального кодексу України, що інкримінувались йому – 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прокурори у суді довели, що цю в’язницю було створено для незаконного утримання військовополонених та цивільних осіб, їх тортур, завдання каліцтва з метою отримання показань про начебто вчинення ними злочинів, а також залякування та здійснення на них психологічного тиску.

З жовтня 2014 року по лютий 2018 року засуджений організовував обмеження свободи 22 потерпілих. Їх утримували у катівні «Ізоляція». Так званий керівник в’язниці, а також за його наказом інші учасники не передбаченого законом воєнізованого формування «мдб днр», застосовували до потерпілих фізичне та психічне насильство, катували, імітували розстріл. Вони наносили їм удари палицями по різних частинах тіла, застосовували електричний струм. Утримували потерпілих в нелюдських умовах, без харчування і води, а також можливості для справляння фізіологічних потреб та необхідної медичної допомоги.

У судовому засіданні «керівник» катівні «Ізоляція» свою вину не визнав.

Досудове розслідування здійснювалось Головним слідчим управлінням СБУ.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Джерело