Канцлер Австрії запевнив у подальшій підтримці України

Канцлер Австрії запевнив у подальшій підтримці України

09.02.2024 01:22 джерело Австрія продовжуватиме надавати Україні повну підтримку у рамках свого нейтралітету.

Як передає власний кореспондент джерелоу, про це заявив федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер під час спільної з прем'єр-міністром Естонії Каєю Каллас пресконференції у Відні у четвер.

"Темою нашої сьогоднішньої зустрічі були різні загрози, з якими ми стикаємося як ЄС, і що вони для нас означають. З австрійської точки зору, зрозуміло, що ми однозначно засуджуємо російську агресивну війну проти України, що ми повністю солідарні з Євросоюзом і що ми використовуємо наш нейтралітет конструктивно в прямому сенсі цього слова, щоб разом продемонструвати, що війна і захоплення землі арміями ніколи більше не повинні бути політичним інструментом. І саме тому ми надаємо Україні нашу повну підтримку", – підкреслив Негаммер.

Він вказав на те, що Австрія була "повністю солідарною в усіх наших зусиллях, коли йшлося про запровадження санкцій проти РФ та підтримку України".

За словами канцлера, на національному рівні Австрія зосереджуються на наданні Україні гуманітарної допомоги, а на рівні ЄС сприяє тому, що підтримка України, "в тому числі у сфері військового озброєння", залишалася можливою. Водночас він додав, що гроші, виділені Австрією, не йдуть на закупівлю Євросоюзом летальної зброї для України, а інвестуються у захисне обладнання.

Джерело