Євросоюз в ОБСЄ ще раз запевнив у підтримці України «стільки, скільки буде потрібно»

Євросоюз в ОБСЄ ще раз запевнив у підтримці України «стільки, скільки буде потрібно»

26.01.2024 03:01 джерело Євросоюз продовжуватиме підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно для того, щоб вона змогла законно захистити себе від агресивної війни Росії і здобути справедливий і тривалий мир.

Про це йдеться у заяві Європейського Союзу, виголошеній на засіданні Постійної ради ОБСЄ у четвер у Відні, передає кореспондент джерелоу.

"Нехай не буде жодних сумнівів: Ми продовжуватимемо підтримувати Україну в захисті її незалежності, суверенітету і територіальної цілісності в межах її міжнародно визнаних кордонів стільки часу, скільки буде потрібно для того, щоб Україна змогла законно захистити себе від жорстокої агресивної війни Росії і здобути справедливий і тривалий мир, на який вона заслуговує", – йдеться у повідомленні.

Також було наголошено на тому, що ЄС залишатиметься непохитним у своєму зобов'язанні "підтримувати стійкість і відновлення України відповідно до її європейського майбутнього". "Ми чітко бачимо необхідність для керівництва, виконавчих структур та автономних інституцій ОБСЄ посилити подальшу залученість Організації та допомогу Україні на місцях, у тому числі через Програму підтримки України та Моніторингову ініціативу БДІПЛ в Україні", – зазначається у заяві.

У Євросоюзі також підкреслили, що триваюча незаконна, неспровокована і невиправдана агресивна війна Росії проти України за співучасті Білорусі "становить найбільшу загрозу європейській безпеці з часів Другої світової війни".

"Росія повинна негайно припинити свою агресивну війну проти України, повністю і беззастережно вивести всі свої війська і військову техніку з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Ми також засуджуємо триваючу військову підтримку агресивної війни Росії проти України з боку Ірану, Білорусі та КНДР", – заявили в ЄС.

Джерело