ЄС працює над реформуванням Фонду військової допомоги Україні – Bloomberg

ЄС працює над реформуванням Фонду військової допомоги Україні – Bloomberg

20.01.2024 11:20 джерело Зовнішньополітичне відомство Європейського Союзу представило державам-членам пропозицію щодо реформування Фонду військової допомоги Україні, діяльність якого вже неодноразового обговорювалась урядами країн ЄС, проте ніяк не була узгоджена.

Як передає джерело, про це йдеться у документі Європейської служби зовнішніх справ, з яким ознайомилося агентство Bloomberg.

Зазначається, що річний бюджет фонду становитиме близько 5 мільярдів євро (5,4 мільярда доларів). Розмір фонду кілька разів збільшувався, адже рішення про виділення та виплату коштів потребує одностайної підтримки.

Країни ЄС також сперечалися щодо розміру відшкодування і використання фонду для компенсації закупівель. Дипломатичні представники кількох країн, зокрема Німеччини, висловили припущення, що ЄФМ в його нинішньому вигляді стає менш ефективним, оскільки більша частина майбутніх поставок буде здійснюватися за рахунок нових закупівель озброєнь, а не з наявних запасів.

У рамках нинішнього механізму фінансування, відомого як Європейський фонд миру (ЄФМ), країни-члени ЄС отримують відшкодування за зброю, яку вони надсилають Україні. 

Джерело