ЄС має терміново ухвалити рішення про фінансову підтримку України – Урсула фон дер Ляєн

ЄС має терміново ухвалити рішення про фінансову підтримку України – Урсула фон дер Ляєн

05.01.2024 20:09 джерело Нещодавні жорстокі повітряні удари Росії проти цивільної інфраструктури в Україні лише підкреслюють, що Євросоюз має терміново прийняти рішення щодо створення Українського фонду для продовження сталої фінансової підтримки України.

Про це сьогодні у Брюсселі під час спільної прес-конференції з прем’єр-міністром головуючої в ЄС Бельгії Александром Де Кроо заявила президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент джерелоу.

«Єврокомісія працюватиме з Бельгійським Головуванням над пріоритетами, одним з яких є підтримка України. Ми всі бачили нещодавні жорстокі повітряні удари Росії по цивільним цілям в Україні. Тож після історичного рішення розпочати з Україною переговори про входження (до ЄС – ред.), ми маємо терміново рухатися вперед для стабілізації нашої фінансової допомоги для цієї країни», – наголосила Урсула фон дер Ляєн.

Вона повідомила, що Єврокомісія представить на розгляд Європейської ради оперативні рішення, які дозволять лідерам країн Євросоюзу погодитися навколо створення Українського фонду. Бельгійське головування після цього матиме ключове завдання якомога швидше провести цю політичну угоду через правові процедури в Раді ЄС та Європейському парламенті.

Джерело