Єрмак назвав пункти української Формули миру, які розглянуть учасники зустрічі в Давосі

Єрмак назвав пункти української Формули миру, які розглянуть учасники зустрічі в Давосі

14.01.2024 11:54 джерело Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак назвав п'ять пунктів української Формули миру, які мають бути розглянуті на четвертій зустрічі радників із національної безпеки та дипломатичних радників лідерів держав у Давосі.

Як передає джерело, про це він написав у Телеграмі.

За словами Єрмака, серед учасників цієї зустрічі – 81 країна та міжнародна організація. На попередній зустрічі, що відбувалась на Мальті, було 66 учасників.

Як повідомив керівник ОП, зокрема своїх представників у Давос делегували 39 країн Європи, 18 країн Азії, 12 країн Африки, 6 – Південної Америки, 3 – Північної Америки, 2 – Океанії.

"Хорошим знаком є також постійне зростання числа країн, що долучаються до роботи над спільним планом дій, який ґрунтується на українській Формулі миру. Країни регіонів Глобального Півдня дедалі більше включаються в нашу роботу. Це свідчить про розуміння: цей конфлікт у Європі є викликом для всього людства", – підкреслив Єрмак.

За його словами, "сьогодні у Давосі ми говоримо про світовий порядок і справедливість".

Єрмак висловив вдячність за прийом цього заходу Швейцарії, яка нещодавно приєдналась до консультацій на рівні радників, але одразу включилась в роботу.

"Під час відкриття зустрічі радників я розповів про наслідки нещодавніх масованих ракетних обстрілів Росією українських міст, про жертви атак серед мирних громадян та руйнування цивільної інфраструктури", – зазначив керівник ОП.

Він наголосив, що просте припинення вогню не стане кінцем російської агресії в Україні, а лише дасть агресору паузу для накопичення сил.

"Це точно не шлях до миру. Росіяни не хочуть миру. Вони хочуть панування. Отже, вибір простий: або ми програємо і зникаємо – або виграємо і живемо далі. І ми боремось", – заявив Єрмак.

Джерело