Є три пункти в Формулі миру, які підтримують практично всі країни – Зеленський

Є три пункти в Формулі миру, які підтримують практично всі країни – Зеленський

28.05.2024 21:47 джерело Україна визначила три основні пункти в Формулі миру, які підтримують навіть ті країни, які балансують і не повністю підтримують Україну в час війни.

Як повідомляє кореспондент джерелоу, про це Президент України Володимир Зеленський заявив під час спільного брифінгу з Прем’єр-міністром Португалії Луїшем Монтенегру.

«Ці пункти (Формули миру – ред.) базуються саме на статуті ООН. Ми взяли три пункти – ядерна безпека, продовольча безпека і гуманітарний напрямок, там до речі, не тільки обмін, а й повернення вкрадених Росією, примусово вивезених в Росію українських діточок. Тобто ці 3 моменти дуже важливі. Можливо, ми будемо також говорити в ядерній безпеці і щодо атак на енергетику України», – повідомив Зеленський.

Він додав, що всі країни об’єднані навколо згаданих трьох пунктів і це хороший сигнал для початку роботи.

«Після цього на технічному рівні наші люди, представники лідерів всіх держав будуть пропрацьовувати по деталях кожен з цих пунктів. Якщо ці три запрацюють, то все інше ми також зможемо вирішити, якщо дійсно країни хочуть закінчення цієї війни», – зазначив Зеленський.

Він зауважив, що саме за такою схемою тривала робота над «зерновим коридором» і це дало хороші результати.

Джерело