Як зберігати продукти в холодильнику — правило, про яке майже ніхто не знає

Про молекулярну кухню чули майже всі: це підхід до кулінарії, який враховує хімічні та фізичні закони, які діють під час приготування їжі. Але мало хто знає, що в «молекулярці» можна знайти слушні поради і про зберігання продуктів, інформує Ukr.Media.

Як правильно зберігати продукти в холодильнику: правило двох

Треба визнати, що можна легко скласти думку про людину, зазирнувши до неї в холодильник. Не можна зберігати продукти, як "хочеться". Є прості, але важливі принципи, яких слід дотримуватися.

Одне з них — це «правило двох», яке стосується готових страв. Їх слід прибирати в холодильник протягом двох годин після приготування та вжити протягом двох діб. Саме ці терміни оптимальні, щоб зберегти борщ, рагу чи будь-яку іншу готову їжу у найкращому стані.

Чому саме дві години та два дні? Це оптимальний термін для того, щоб бактерії не почали розмножуватись, зіпсувавши кулінарний шедевр.

Як зберігати продукти в холодильнику: інші важливі правила

  • Ідеальна температура для безпечного зберігання продуктів: 4 °C. Найкраще встановити у холодильнику саме її.
  • Сирі риба і м'ясо повинні лежати в найхолоднішому місці, вершкове масло — найменш холодному.
  • Варто зняти зайву упаковку з продуктів, наприклад, картон з блоків йогурту. Не варто витрачати електрику на її охолодження.
  • Продукти з магазину треба поміщати в холодильник якнайшвидше: так ви не дасте мікробам шансів розмножитися.
  • На чільне місце треба ставити банки і упаковки з терміном придатності, що закінчується — так у них більше шансів не потрапити в смітник.
  • Після розтину упаковки чи банки починає діяти «правило двох» — вірніше, його друга частина: треба з'їсти вміст за два дні.
  • Не треба мити овочі чи фрукти перед тим, як відправити їх у холодильник: волога прискорює процеси гниття.
  • Не можна ставити в холодильник гарячу їжу: температура всередині зросте, і доки вона не опуститься до 4 °C, у продуктах будуть розмножуватися бактерії.

Джерело