Як відмити термос від чайного нальоту: прості та ефективні способи

Термос — незамінний помічник для тих, хто звик брати з собою на роботу або в дорогу гарячі напої. А ще в термосі дуже зручно заварювати трав'яний чай. Настій виходить насиченим і ароматним. У використанні термоса є один істотний недолік — його складно помити всередині. Але ми допоможемо вам в цьому питанні. Отже, сьогодні дізнаємося, як відмити термос всередині, щоб прибрати чайний наліт і запах, інформує Ukr.Media.

Способи відмити термос:

  • Оцет. Якщо наліт від чаю або кави всередині термоса не сильний, можна відмити його столовим 9%-м оцтом. Приблизно на чверть термос заповнюють оцтом і до країв доливають гарячою водою (окропом). Термос закручують кришкою, яка зазвичай застосовується як стакан, і залишають на 3 години. Після цього розчин зливають і обполіскують термос чистою водою.
  • Таблетки для очищення зубних протезів (продаються в аптеці). Покласти в колбу 2 штучки, залити окропом і залишити на ніч. Вранці облити чистою водою. Головний компонент таких таблеток — харчова сода, яка у даному разі виступає як легкий абразив.
  • Перлова крупа + харчова сода. Для сильних забруднень всередині термоса використовують такий засіб: пів склянки перловки і 3 ч. ложки соди насипають в термос, заливають окропом до половини термоса, закручують кришкою і активно струшують, потім споліскують чистою водою.
  • Лимонна кислота (в порошку) або свіжий лимон. Позбутися від нальоту і запаху в термосі дозволяє лимонна кислота або міцний настій лимона.
  • Як позбутися від запаху в термосі:

  • Простий і популярний спосіб. У термос кладуть 1-2 ст. ложки лимонної кислоти, заливають гарячою водою (окропом), закривають кришкою і залишають на ніч (а якщо в розпорядженні не так багато часу, то хоча б на пару годин). Розчин зливають і обполіскують термос чистою водою. Без зайвих зусиль (не потрібно терти) термос всередині стає чистим! Навіть блищить!
  • Лимон ріжуть часточками, кладуть в термос і заливають окропом. Так можна залишити до самого ранку. Лимонний сік видаляє наліт від чаю або кави, а також неприємний запах.
  • Всі перераховані засоби мають одну загальну перевагу: не потрібно старанно терти поверхню термоса всередині. Досить насипати один з компонентів в термос, залити гарячою водою, закрутити кришку, потрясти і залишити на деякий час. Колба термоса, зазвичай, вузька, і просунути туди руку для очищення — проблематично. Тому оцет, лимон, сода — просто палички-виручалочки в цій справі!

    Не рекомендується мити термос:

    • Кухонними засобами для чищення раковин, унітазів. Їх активні компоненти можуть пошкодити поверхню з нержавіючої сталі, гумові прокладки і зварні шви.
    • Абразивними мийними засобами. Вони створять на внутрішній поверхні термоса мікротріщини, і він буде забруднюватися ще швидше.

    А щоб термос не забруднювався, після кожного застосування рекомендується обполіскувати його мильною водою і давати висохнути повністю природним шляхом. І лише після цього знову використовувати. Термос буде забруднюватися рідше, і тоді не буде потрібно відмивати його різними засобами всередині.

    Джерело