Як швидко очистити каструлю з нагаром без великих зусиль

Пригоряння їжі до каструлі — недуга, характерна не тільки для господинь-початківців. При цьому з нею досить легко впоратися, якщо знати правильні способи очищення. Є щонайменше два методи з використанням підручних засобів, які дають змогу швидко, без великих зусиль, довгих замочувань і натирань жорсткою губкою, позбутися нагару, інформує Ukr.Media.

Для першого способу знадобляться сода й оцет. Необхідно налити в каструлю стільки води, щоб закрити пригорілу ділянку, і поставити посуд на вогонь.

Слід довести воду до кипіння і влити в неї три столові ложки оцту, після чого зняти каструлю з плити і додати дві ложки харчової соди. Відбудеться характерна реакція, і в такому стані посуд потрібно залишити всього на 10 хвилин. Після закінчення часу нагар буде добре очищатися, його досить прибрати абразивним боком губки, а потім потрібно просто прополоскати каструлю.

Другий спосіб включає застосування несподіваного інгредієнта — силікатного клею. Як і в попередньому методі, потрібно набрати в каструлю необхідну кількість води і довести її до кипіння. Після цього слід додати по одній столовій ложці соди і силікатного клею, прокип'ятити п'ять хвилин. Потім необхідно прибрати посуд з плити і залишити в ньому розчин до охолодження. Після таких маніпуляцій нагар буде сам відходити, навіть без особливих зусиль.

Джерело