Група Єрмака-Расмуссена розглянула конкретні пропозиції щодо членства України в НАТО

Група Єрмака-Расмуссена розглянула конкретні пропозиції щодо членства України в НАТО

08.05.2024 00:32 джерело Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак і генеральний секретар НАТО у 2009–2014 роках Андерс Фог Расмуссен провели в онлайн-форматі чергову зустріч Міжнародної робочої групи з безпекових питань та євроатлантичної інтеграції України.

Про це повідомляє Офіс Президента, передає джерело.

У зустрічі узяли участь, зокрема, експрезидент Польщі Александр Квасневський, колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, колишня глава уряду Фінляндії Санна Марін, колишня державна секретарка США Гілларі Клінтон.

Українську сторону на зустрічі також представляли заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква та радник керівника ОП Олександр Бевз.

Учасники обговорили проєкт звіту Міжнародної робочої групи, який містить детальне обґрунтування та конкретні пропозиції щодо майбутнього членства України в НАТО, забезпечення сталого миру та стримування країни-агресора. Його оприлюднять найближчим часом.

Єрмак розповів про підготовку інавгураційного Саміту миру, який відбудеться у Швейцарії у червні. «Саміт має на меті створити платформу для обговорення різних поглядів на мирний процес і дати політичний старт на високому рівні для підготовки спільної мирної бази, яка має відновити мир в Україні. На основі всіх дискусій, проведених раніше, ми прагнемо розробити спільний і підтримуваний усіма країнами мирний план», – зазначив керівник Офісу Президента.

Джерело