Глобальна єдність у світі може примусити Росію до миру – Україна в ОБСЄ

Глобальна єдність у світі може примусити Росію до миру – Україна в ОБСЄ

02.05.2024 18:17 джерело Глобальна єдність країн щодо неприпустимості агресивних війн може примусити Росію до миру, і нагода продемонструвати це буде під час Саміту миру у Швейцарії.

Про це заявила тимчасово повірена у справах постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні Вікторія Кувшинникова під час засідання Постійної ради ОБСЄ, передає кореспондент джерелоу.

"Росія розуміє, що якими б не були відмінності між країнами, однак вони поділяють думку про те, що в сучасному світі немає місця агресивній війні. І ця глобальна єдність навколо норм міжнародного права, Статуту ООН, Гельсінського декалогу здатна примусити Росію до миру. Ми можемо це продемонструвати. У червні. У Швейцарії", – сказала Кувшинникова.

Вона поінформувала про останні атаки росіян на цивільну інфраструктуру України та наголосила на тому, що Київ і надалі вивчатиме всі можливі шляхи для притягнення Росії до відповідальності. Дипломат подякувала всім державам-учасницям, які підтримали нещодавнє рішення Комітету міністрів Ради Європи про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.

Крім того, вона вказала на те, що минулого тижня український парламент ратифікував Додаткову угоду між Україною та Технічним секретаріатом ОЗХЗ про привілеї та імунітети для візитів технічної допомоги.

Джерело