Генсек НАТО: Українцям не бракує мужності, їм бракує боєприпасів. Потрібно негайно збільшити допомогу

Країни-члени НАТО мають виявити політичну волю та терміново збільшити постачання в Україну зброї та військового обладнання.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час пресконференції з представлення підсумків 2023 року.

«Союзники по НАТО не надають Україні достатньо озброєння. І це має наслідки на полі бою щодня. І це одна з причин, чому росіяни змогли просунутися на полі бою за останні тижні», — сказав Єнс Столтенберг.

Він наголосив, що наразі існує невідкладна необхідність, щоб союзники ухвалили рішення, необхідні для надання Україні більшої кількості боєприпасів та озброєння.

«І це мій заклик до всіх столиць. Ми уважно слідкуємо за процесом у конгресі США, оскільки Сполучені Штати найбільший постачальник зброї Україні. Водночас ЄС та Канада також надають надзвичайну підтримку. Але вони мають робити більше і потрібні довгострокові зобов’язання», — наголосив генсек НАТО.

Єнс Столтенберг підкреслив, що країни НАТО мають економічні можливості надати Україні те, чого вона потребує.

«Українцям не бракує мужності, їм бракує боєприпасів. Наразі прийшов час для союзників мобілізувати всі резерви та виявити політичну волю, щоб надати Україні все необхідне для цієї боротьби… Було б великою історичною помилкою дозволити путіну перемогти… Це питання політичної волі ухвалити рішення і зробити пріоритетною підтримку України», — сказав він.

Як повідомляла АрміяInform, посли країн Європейського Союзу підтримали збільшення на 5 мільярдів євро Європейського фонду миру, з якого фінансується постачання озброєння для України.

Крім того, Сполучені Штати оголосили про пакет військової допомоги Україні на $300 млн.

Джерело