Джонсон шукає варіанти надання допомоги Україні – конгресмен-республіканець Ґейтс

Джонсон шукає варіанти надання допомоги Україні – конгресмен-республіканець Ґейтс

01.04.2024 00:52 джерело Спікер Палати представників Майк Джонсон має намір винести на розгляд законодавців законопроєкт про допомогу Україні й шукає оптимальні для себе варіанти розв'язання цього питання.

Як передає джерело з посиланням на CNN, про це заявив ультраправий республіканець, який неодноразово виступав проти допомоги Україні, Метт Ґейтс.

Після погроз з боку ультраправої республіканки Марджорі Тейлор Ґрін на адресу Джонсона за те, що той поставив на голосування двопартійний законопроєкт про бюджетні витрати, спікер заручився підтримкою частини інших ультраправих, зокрема Ґейтса.

Чи збереже Джонсон посаду, значною мірою залежати від того, як він впорається з питанням, що викликає розбіжності серед республіканців, – фінансуванням України в її війні проти Росії, зазначає медіаресурс.

«Я дав спікеру кілька порад. Що ми повинні стати в бойову позицію, – сказав Гейтс. – І я був дуже задоволений тим, як спікер сприйняв цю пораду. Спікер хоче збільшити перелік перемог республіканців у Палаті представників, і нам слід почати це робити… Я радий, що спікер не повернувся до додаткової допомоги Україні в розмірі 95 мільярдів доларів, яку ухвалив Сенат (насправді, ця сума мала бути виділена Україні, Ізраїлю і Тайваню, – ред.), і думаю, він прокладає кращий шлях у цьому питанні, поки ми розмовляємо».

При цьому Гейтс не уточнив, як саме Джонсон збирається вирішувати питання допомоги.

Відповідаючи на запитання, чи передумає він підтримувати спікера, якщо той поставить на голосування законопроєкт щодо допомоги України без відповідного скорочення видатків, Гейтс сказав: «Якщо не буде компенсації, то ми не підтримуватимемо Джонсона… Я вважаю, що ми не повинні витрачати кошти на фінансування України за рахунок дефіциту».

За даними медіаресурсу, люди, які спілкувалися зі спікером в останні дні, кажуть, що він, усвідомлюючи загрозу відставки через фінансування України, протягом двотижневих великодніх канікул працював з ключовими помічниками, щоб намітити курс своєї стратегії з цього питання.

Джерело