Довго та не корисно: чому краще не прасувати постільну білизну

Прасування для багатьох входить до топ нелюбимих домашніх справ, а прасувати постільну білизну після прання — справжня мука. Лінь цим займатися? Чудово! Фахівці впевнені, що це заняття не тільки складне, а й марне, інформує Ukr.Media.

Так, у прасування постільної білизни є свої плюси, але їх не так багато:

  • При високій температурі гинуть бактерії та віруси;
  • Білизна стає м'якшою і приємнішою для шкіри;
  • Лляна і бавовняна білизна після прання втрачає вигляд, а прасування знову робить її охайною.

Чому не варто прасувати білизну

Волокна натуральних та штучних тканин однаково реагують на високу температуру: вони стають крихкими, тому білизна швидше рветься та протирається. Постіль після прасування вицвітає, стає бляклою і втрачає первісний вигляд.

До того ж, через високу температуру волокна злипаються і втрачають здатність вбирати вологу: влітку це особливо помітно, вранці простирадла та наволочки залишаються вологими і їх доводиться сушити.

Якщо ж ви боїтеся, що на білизні залишаться віруси та бактерії, вибирайте режим прання за високої температури. При 90 градусах більшість бактерій загине, тому прасування не буде потрібно. Але при будь-якому режимі прання на білизні залишаються частинки порошку або гелю, під час прасування вона випаровується в повітря і може стати причиною алергії.

І нарешті, варто заощадити свій час і витратити його на приємніші справи: спілкування з близькими, перегляд фільму чи тренування.

Коли постільну білизну все ж таки потрібно гладити

Винятком, коли постільне варто додатково обробити праскою, мають стати речі малюка. Звичайно, якщо в сім'ї є людина зі шкірними захворюваннями, її білизну теж варто прасувати, щоб уникнути ускладнень.

Якщо ж ви звикли прасувати білизну або до вас у гості збираються гості, спробуйте замінити праску на відпарювач: він менше впливає на тканину, та й часу таке прасування займе значно менше.

Джерело