Допомога на €5 мільярдів має на меті підтримку України, а не промисловості ЄС – Боррель

Допомога на €5 мільярдів має на меті підтримку України, а не промисловості ЄС – Боррель

18.03.2024 22:19 джерело Фонд військової допомоги обсягом €5 млрд має на меті підтримку Україні, а не європейської оборонної промисловості, тож країни Євросоюзу можуть використовувати його як для замовлення боєприпасів, так і для компенсації їх закупівлі за межами ЄС.

Про це у Брюсселі під час пресконференції за підсумками Ради міністрів ЄС із закордонних справ заявив Високий представник ЄС Жозеп Боррель.

Саме так він відповів на запитання кореспондента джерелоу, чи доступні виділені гроші не лише для сприяння виробництву військового обладнання в країнах ЄС, але й для розвитку оборонної промисловості України, щоб виготовляти цю зброю й боєприпаси в тому місці, для якого вони призначені.

«Фонд допомоги Україні призначений для того, щоб допомогти саме Україні, а не для того, щоб розвинути європейську оборонну промисловість. Я дуже чітко зазначив сьогодні, що будь-яка країна-член, яка хоче закуповувати боєприпаси за межами Європейського Союзу, має пропозицію або знає, де його закупляти, – вони можуть це робити, і отримати правомірне відшкодування з Європейського фонду миру», – сказав Боррель.

Він зауважив, що країни-члени, які бажають доставити в Україну зброю і боєприпаси, можуть діставати їх звідки завгодно, – з власних запасів, від європейської оборонної промисловості, від будь-якого постачальника у світі. Наприклад, ініціатива Чеської Республіки з поставки в Україну 800 тисяч боєприпасів є абсолютно правомірною для того, щоб скористатися Українським фондом допомоги для часткової компенсації витрат країн-членів, які беруть участь в цій ініціативі.

Джерело