До сковороди пригорає їжа: що робити, щоб нічого не прилипало

Незалежно від того, як часто готуєте, ви напевно хоча б раз у житті стикалися з тим, що їжа пригорає. Таке трапляється з найрізноманітніших причин, навіть якщо ви уважно дотримуєтеся інструкції та рецепта. Нічого страшного в цьому немає, оскільки існують способи виправити проблему, інформує Ukr.Media.

Причини

Причин може бути багато. Якщо ви недавно купили сковороду, а вже зіткнулися з цією неприємною ситуацією, то цілком можливо, що ви просто неправильно чистили поверхню, застосовуючи металеві щітки або агресивну хімію.

Інша популярна причина полягає в тому, що дно посуду не було очищено повною мірою. Ця проблема виникає з посудом, який регулярно використовують уже не перший рік. Запам'ятайте: якщо погано очистити сковорідку, то під час наступного приготування, найімовірніше, їжа знову прилипне до дна.

Рішення

Їжа може прилипати через те, що поверхня прогрівається нерівномірно. У цьому разі потрібно підібрати посуд за об'ємом конфорки. А ще краще використовувати газову плиту замість електричної.

Перед тим, як почати готувати, рекомендується розігріти сковорідку, а вже після викласти на неї продукти, щоб уникнути подальшого пригорання.

Якщо ви маєте базові знання про кулінарію, то знаєте, що кожна страва має свою температуру приготування. Наприклад, якщо ви тушкуєте овочі на сильному вогні, то не дивуйтеся, що вони прилипають до сковороди.

Не зайвим буде запам'ятати, що продукти кімнатної температури рідше пригорають, тому заморожені продукти краще трохи розморозити. Завдяки цьому ймовірність пригорання знизиться.

Уважно читайте інструкцію до купленого посуду. Якщо паперової копії не збереглося, то зверніться на спеціалізовані сайти виробників. Найчастіше інструкції там є. За бажання можна навіть зробити відповідний запит безпосередньо виробнику.

Пам'ятайте про терміни експлуатації сковороди. І, звичайно ж, відмовтеся від агресивних абразивів.

У сукупності дотримання цих порад дасть змогу забути про проблему пригорання їжі або знизити частоту її виникнення.

Джерело