Дніпропетровщина лідер серед областей, де фіксують найбільше смертей від чадного газу

У чотирьох областях, серед яких Дніпропетровщина, найчастіше фіксують смерті від чадного газу.

Dnepr.info неодноразово публікував новини про людей, яких або врятували від отруєння димом, або на жаль, не змогли реанімувати. Як виявилося, Дніпропетровщина дійсно антилідер за кількістю пожеж та смертей від чадного газу. 

Багацько нещасних випадків також в Одеській, Київській і Харківській областях. Про це заступник начальника відділу профілактичної роботи Управління пожежної безпеки Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС Анатолій Шкарбута повідомив на брифінгу у Медіацентрі Україна-Укрінформ.

Така статистика пояснюється тим, що це прифронтові регіони, де є перебої з електроенергією та опаленням, спричинені обстрілами. Люди бажаючи зігрітися чи приготувати їжу, вмикають сумнівні електроприлади чи запалюють буржуйки. Нерідко, через відключення світла чи інші аварійні ситуації, стаються пожежі. 

Які симптоми отруєння чадним газом?

Тривожні симптоми, які можуть вказувати на отруєння чадним газом, нагадав заступник директора Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ Сергій Гурєв.

Найчастіше це головний біль і задишка, тобто ознаки гіпоксії. Відчувши хоч один із симптомів – потрібно негайно провітрити приміщення.

Якщо хтось з сусідів чи близьких отруївся чадним газом, таку людину треба винести на свіже повітря, або хоча б відкрити всі вікна та двері в приміщенні. Після цього на потерпілому потрібно розстебнути одяг, привести його до тями, викликати швидку допомогу і надати першу домедичну допомогу.

Аби запобігти отруєнню чадним газом та вчасно виявити дим, можна встановлювати датчики. За даними ДСНС, вони досить ефективно працюють в приміщення, де є газове та пічне опалення, та здатні сповістити про небезпеку заздалегідь.

Джерело